Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Gunoi aruncat in nesimtire.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Gunoi aruncat in nesimtire.

Buna ziua. Detin un magazin la parterul unui bloc, iar dimineata cand deschideam gaseam mereu gunoi aruncat pe scari si pana azi nu stiam cine il arunca. Astazi stateam eu linistit in magazin si vad cum imi cad pe scari vreo 3 feli de panie si niste oase. Ies repede afara si il vad pe cel care lea arunca, e vecinul de la 2. Ce masuri as putea sa iau impotriva lui? Sa apelez la politie?
ContSters194220, utilizator
Inutil, politia va va cere probe pentru a incepe cercetarea.
Adunati gunoaiele intr-o punga, mergeti la usa lui si i le rasturnati pe pres.
Cu siguranta va sti cine i le-a pus.
elga50, moderator
Pana a apela la politie,incercati sa aveti o discutie decenta ,cu vecinul in cauza.
Mai sunt oameni care inteleg si de vorba buna,nu trebuie neaparat apelat la politie
Sincer e cam aiurea sa port o discutie decenta cu o persoana indecenta. Din punctul meu de vedere e un taran crescut in padure care nu ar intelege nici daca as desena. Daca ar fi avut putin bunsimt nu ar fi arucat gunoiul pe geam in capul trecatorilor. Ar fi culmea sa ma duc "buna ziua, v-am vazut ca imi aruncati gunoiul pe scari, ati putea sa fiti mai civilizat, la care ala sa-mi zica nu ba.
Ai putea introduce gunoiul in cutia postala a celui care il arunca. Eu asa am facut cu o femeie mai in varsta si nu s-a suparat.=D>
=D> O sa-i bag un "mouse" in cutia postala.