Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare corecta documente fiscale (avize, ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare corecta documente fiscale (avize, chitante,facturi)

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un articol de lege....ceva, unde pot vedea "negru pe alb" care este modalitatea de intocmire/completare corecta si completa a documentelor fiscale (avize, chitante,facturi,etc)
Ordinul 3512 din 27 noiembrie 2008 (Ordinul 3512/2008)
privind documentele financiar-contabile
In anexe aveti normele metodologice ce o sa va fie de folos.
Va multumesc mult!