avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Compatibilitate, conflict de interese?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Compatibilitate, conflict de interese?

Spuneti-mi va rog daca sotul meu director al unei institutii de invatamant se afla in incompatibilitate, sau in conflict de interes cu sora mea care este contabila acelei institutii
Cel mai recent răspuns: OVIDIU ROMANESCU , Evaluator 15:03, 1 Martie 2011
Numai in cazul detinerii functiei de contabil sef.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dacă ar fi să particip la concursul pentru funcția de director ... Ruști Lucian-Vasile Ruști Lucian-Vasile Dacă ar fi să particip la concursul pentru funcția de director /director adjunct școală, aș promova, aș fi numit în funcție iar contabila instituției ... (vezi toată discuția)
Conflict de interese? nick100 nick100 Exista incompatibilitate sau conflict de interese daca o persoana ocupa o functie de sef serviciu financiar, ierarhic ea se subordoneaza contabilului sef, si, ... (vezi toată discuția)
Conflict de interese? florypop florypop In prezent sunt cercetator intr-un institut de cercetare si as dori ca impreuna cu colegii mei sa infiintam un ONG sau spin-off cu domeniu principal de ... (vezi toată discuția)