avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1700 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie de construire pentru perete despartitor ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie de construire pentru perete despartitor din rigips

Pentru construirea unui perete despărţitor de rigips intr-o incapere dintr-o institutie este necesara obţinerea unei autorizaţii de construcţie?
As vrea baza legală, dacă este posibil.

multumesc.

o zi buna,
Cel mai recent răspuns: ContSters214785 , utilizator 23:35, 8 Iulie 2011
As vrea sa stiu ce acte imi trebuie pentru construirea unui perete despartitor din rigips intr-o garsoniera ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imprejmiure teren corinacarstoiu corinacarstoiu Buna ziua, Am cumparat un teren de 2000 mp intr-o comuna din Calarasi. Terenul este intravilan arabil. Am vecini la N, E si V, iar la S strada. In memoriul ... (vezi toată discuția)
Modificare statut constructie din nerezidential in rezidential asfalttango asfalttango Buna ziua, Am intrat in posesia unei cladiri de appx 100m2 care a apartinut tatalui meu (care a decedat) ,cladire cu caracter nerezidential si ca si ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de construire garaj tranformat in locuinta popescu simona popescu simona Buna ziua! am urmatoarea speta: In urma cu ceva ani s-a construit un garaj pentru care s-a obtinut AC conform legii. Intre timp garajul a fost ... (vezi toată discuția)