Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Codul de agent de asigurari
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Codul de agent de asigurari

As dori sa stiu daca urmez un training la o companie,in domeniul asigurarilor de viata,in situatia in care dupa o perioada de proba vreau sa ma retrag sau sa merg la alta companie,codul de agent primit dupa training,mi se retrage?Mai pot lucra in colaborare la o firma de asigurari?
nu vi se retrage codul ramaneti in continuare agent de asigurari autorizat in baza nationala de date. puteti lucra succesiv la cate firme de asigurari doriti.
Va multumesc!
Mihaela
Pot face si asigurari de non-viata?
Codul RAF alocat de CSA se schimba de fiecare data cand schimbati asiguratorul sau brokerul.
Colegul Mihail-Mihai v-a informat gresit
Puteti face si NON-VIATA doar daca asiguratorul sau brokerul pentru care vi s-a alocat cod RAF intermediaza astfel de asigurari