avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1415 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D 010

Buna seara,

Va rog sa-mi spuneti pentru un SRL platitor de TVA infiintat in febr 2011,care in actele de infiintare la registru a bifat si salariati,deocamdata nu a angajat pe nimeni dar o va face,cum se intocmeste 010?
Mai are cateva zile si depaseste termenul de 30 de zile si stiu.
Va multumesc pt intelegere si rabdare,Miauca.#-o
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 20:05, 2 Martie 2011
miauca a scris:

Buna seara,

Va rog sa-mi spuneti pentru un SRL platitor de TVA infiintat in febr 2011,care in actele de infiintare la registru a bifat si salariati,deocamdata nu a angajat pe nimeni dar o va face,cum se intocmeste 010?
Mai are cateva zile si depaseste termenul de 30 de zile si stiu.
Va multumesc pt intelegere si rabdare,Miauca.#-o


Buna seara!
Completati atat rubrica" Luat in evidenta" cat si "Scos din evidenta" cu aceiasi data. Mare atentie: in cazul in care ati bifat optiunea microintrepeindere, va veti pierde aceasta facilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anexa privind vectorul fiscal - mod de completare Victorius Victorius La completarea cererii de inregistrare, anexa 1 referitor la inregistrarea fiscala nu stiu daca trebuie bifate casutele 6 - 12 (care se refera la contributiile ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie de inregistrare fiscala 010 ovy79ro ovy79ro Buna seara. Am un SRL infiintat in ianuarie 2013. Astazi am fost la Administratia Financiara a sectorului de care apartin, stiind ca trebuie sa depun in ... (vezi toată discuția)
Referitor la anexa 1- constituire srl florentza florentza Buna ziua, Va solicit sprijinul in urmatoarea speta: am infiintat un srl, iar la anexa 1 nu s-a bifat decat impozitul pe profit. Ce pasi/drumuri/proceduri ... (vezi toată discuția)