Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cauza amanata?!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cauza amanata?!

Buna seara! De cate ori se poate amana o cauza intr-un proces pe fond,si de ce se tot amana uneori o cauza...termenele fiind o data la o luna...pana acum s-a amanat de 3 ori,si in calitate de martor nu stiu motivele...si de ce tot instanta citeaza si martorul...asa e procedura la fiecare termen sa fie toate partile citate si prezente? Va multumesc !
cand mergeti la instanta insistati sa fiti audiat deoarece nu aveti posibilitatea sa va prezentati la toate termenele.
daca dvs nu spuneti nimic iar partile au interes sa lungeasca procesul atunci o sa va mai prezentati de mu7lte ori asa ca luati atitudine.
succes
dar am fost audiat cand am primit prima citatie am fst acolo,m au audiat si tot mai primesc citatii si nu stiu de ce.......