Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... IMPOZIT PE VENIT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

IMPOZIT PE VENIT

OCAZIONAL, FILMEZ SI FOTOGRAFIEZ EVENIMENTE.
CE TREBUIE SA FAC PENTRU A NU INCALCA LEGEA?
Ar trebui sa mergeti la registrul comertului si sa va faceti un PFA.Trebuie vazut daca aceasta activitate este pe lista activitatilor (coduri CAEN) la norme venit. Daca nu, trebuie sa tineti contabilitate in sistem real.
Succes!