avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... IMPOZIT PE VENIT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

IMPOZIT PE VENIT

OCAZIONAL, FILMEZ SI FOTOGRAFIEZ EVENIMENTE.
CE TREBUIE SA FAC PENTRU A NU INCALCA LEGEA?
Cel mai recent răspuns: ContSters86219 , utilizator 01:04, 9 Martie 2011
Ar trebui sa mergeti la registrul comertului si sa va faceti un PFA.Trebuie vazut daca aceasta activitate este pe lista activitatilor (coduri CAEN) la norme venit. Daca nu, trebuie sa tineti contabilitate in sistem real.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare pfa din norma de venit in sistem real clauuudiu clauuudiu Buna ziua, Prin aprilie anul acesta mi-am infiintat un PFA la norma de venit. Acum as dori sa imi trec PFA-ul in sistem real, deoarece vreau sa mai trec ... (vezi toată discuția)
Comercializare decorațiuni handmade din boabe de cafea. sveta izbash sveta izbash Buna ziua. Fac decorațiuni handmade din boabe de cafea - copăcei, căni decorate, etc. Vreau sa le vând în magazine. Adică să pot face contracte cu ... (vezi toată discuția)
Pfa - trecerea la norma de venit - 6201 vs. 6202 manutmu manutmu Detin acum un PFA cu activitatea principala-cod CAEN 6201 despre care se tot vorbeste ca de anul acesta nu va mai fi la norma de venit ci la venit real si ca ... (vezi toată discuția)