avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii bibliotecar scolar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

bibliotecar scolar

Va rog sa imi spuneti daca conform legii 284/2010, functia de bibliotecar scolar cu studii superioare si vechime in invatamant de 21 ani este corect echivalata cu functia de corepetitor II, avand un coeficient de ierarhizare de 1,45 si un numar de clase de salarizare conform aceleiasi legi de 16. Salar conform grilei 2019, iar net 1434.

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Salar corect sau nu? carpinisan carpinisan Conform noii legi de salarizare, am primit a6 clase si un coeficient de ierarhizare de 1,45. Am functia de bibliotecar cu studii superioare. Un fluturas de ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza vechimea in munca ? logofatu logofatu Buna ziua, Cum se calculeaza sporul la vechimea in munca la peste 20 ani ? \\" (2) Clasele de salarizare şi coeficienţii prevăzuţi in anexe pentru ... (vezi toată discuția)
Salariu personal contractual dupa legea 284/2010 relly.lia relly.lia pana la 1 martie 2011,sotul meu avea salariu de baza(spor de vechime 20%,inclus in salariu) de 688 lei,la care se adauga spor de noapte 131 lei.la 1 martie a ... (vezi toată discuția)