Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza tehnica auto
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza tehnica auto

Poate ma indrumati unde pot face o expertiza agreata de instanta a unui autoturism implicat intr-un accident privind viteza, timp si distanta.
Reprezentanta nu ma poate ajuta decat cu ce scrie in cartea tehnica ,respectiv in cate secunde atinge suta de km.
RAR nu stie.
Serv.din cadrul Politiei Capitalei nu fac si nu stiu.
Instanta la care se judeca procesul, va dispune o expertiza tehnica auto, la cererea partii interesate sau din oficiu. Se va numi un expert din listele cu expertii autorizati de Ministerul Justitiei.
Daca acest probatoriu nu a fost admis, eu nu pot singura si sa o prezint?
Expertiza intr-o cauza aflata pe rolul unei instante trebuie solicitata de Dvs. si admisa de instanta. Alta posibilitate legala nu exista.