avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... contributii neachitate; pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

contributii neachitate; pensionare anticipata

Va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de pensie anticipata partiala daca indeplinesc stagiul de cotizare necesar ( de peste 29 ani si 6 luni) dar in ultimii 2 ani societatea la care lucrez nu a achitatat contributiile fiind in insolventa sau numai la limita de varsta beneficiez de pensie . Va multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate m.a.i. ionica69 ionica69 Buna ziua, Actualmente sunt funcţionar public –poliţist- (am probleme medicale) si vă rog respectuos să-mi răspundeţi, dacă in baza legislaţiei ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie Luca Florentina Luca Florentina Buna ziua, sun nascuta in mai 1954, am 3 copii, facultate la zi 3ani, si o vechime in munca de 15 ani. Va rog sa-mi spuneti daca ma pot pensiona anticipat. Va ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata chis001 chis001 Buna seara !nascuta 1954 luna iunie 25,lucrez de la 1 septembrie 1974 si pana-n prezent feb 2013,v-as ruga sa-mi spuneti ma pot pensiona anticipat ,fara a fi ... (vezi toată discuția)