Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ce se poate face
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ce se poate face

avem o nelamurire in asociatie

mc de apa pe asociatie este de 5,8 - acest pret incluzand apa apa canal apa meteo

deci valoarea facturii s-a impartit ,la cantitatea de apa consumata.

pierderile de apa s-au impartit pe cpi.

asociatia este alcatuita din 7 scari si la o scara este afisat pretul de 5,8

iar la celelalte scari este de de 6,62 plus apa meteo si canalizarea de 2,5

ce este de facut

Pentru lamuriri,in temeiul art 10 din L nr 230/2007 si art 12 A c),d) din HG nr 1588/2007,in termen de 10 zile de la afisarea listei de intretinere ,adresati presedintelui de asociatie contestatie
Presedintele de asociatie are obligatia sa raspunda la contestatie in termen de 7 zile
iulia-91 a scris:

ce este de facut

Pentru a gasi impreuna rezolvarea, prima conditie ar fi sa expuneti, aici, pe forum, problema mai clar, cu punct si virgula ca sa intelegem despre ce vorbiti.
Ce inseamna "mc de apa pe asociatie este de 5,8" ?
Sau spuneti ca:
"..la o scara este afisat pretul de 5,8

iar la celelalte scari este de de 6,62 plus apa meteo si canalizarea de 2,5"

Cum adica este afisat, de cand este afisat si cine a afisat?
Parca spuneati ca dumneavoastra va ocupati in asociatie de tot ce misca, nu?

@ adriantot

am postat raspunsul , din greseala, la subiectul
--pret apa.