Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... precedent restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

precedent restituire taxa auto

aveti cumva vreun precedent in privinta restituirii taxei auto in peroada 01.07.2008- 08.12.2008?
adica
restituire taxa auto-proces castigat, taxa achitata in perioada 01.07.2008-08.12.2008, (mai exact pe 08.12.2008)
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
exista...au fost doua sentinte date in cluj in acest sewns, din ce imi amintesc
Buna seara.
In legatura cu subiectul de ieri, cu toate ca aveam o multime de spete, una singura se incadra doar in perioada indicata, dar, era de respingere la Tribunalul Neamt.Poate, daca s-o fi exercitat recursul, instanta superioara sa fi dat deja o alta solutie.
Va ajuta mult o cautare cu razvan viorescu si concluziile recente ale avocatului in speta tatu pe eur-lex
P.S.pentru orice perioada sunt sanse intrucat precedent ar insemna o practica constanta a unei instante
succes