avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1092 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... precedent restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

precedent restituire taxa auto

aveti cumva vreun precedent in privinta restituirii taxei auto in peroada 01.07.2008- 08.12.2008?
Cel mai recent răspuns: ContSters196795 , utilizator 20:01, 5 Martie 2011
adica
restituire taxa auto-proces castigat, taxa achitata in perioada 01.07.2008-08.12.2008, (mai exact pe 08.12.2008)
Ultima modificare: Vineri, 4 Martie 2011
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
exista...au fost doua sentinte date in cluj in acest sewns, din ce imi amintesc
Buna seara.
In legatura cu subiectul de ieri, cu toate ca aveam o multime de spete, una singura se incadra doar in perioada indicata, dar, era de respingere la Tribunalul Neamt.Poate, daca s-o fi exercitat recursul, instanta superioara sa fi dat deja o alta solutie.
Va ajuta mult o cautare cu razvan viorescu si concluziile recente ale avocatului in speta tatu pe eur-lex
P.S.pentru orice perioada sunt sanse intrucat precedent ar insemna o practica constanta a unei instante
succes

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto CiprianMihai CiprianMihai Persoana fizica in calitate de al doilea proprietar,pot recupera taxa auto platita de primul proprietar al masinii? Taxa de prima inmatriculare a fost ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare auto danutz01 danutz01 Am achizitionat un autoturism SH in luna octombrie 2008 din Germania , pe care l-am inmatriculat in Romania in luna decembrie 2008.La acea data am platit o ... (vezi toată discuția)
Taxa auto miclovan miclovan in anul 2008 am cumparat un autoturim din UE pentru care am achitat incepand cu 01.07.2008 o taxa auto de apx 900 euro. acum in 2011 ma judec cu finantele ... (vezi toată discuția)