Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sentinta civila nesemnata de judecator - presedinte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sentinta civila nesemnata de judecator - presedinte

la litigii de munca am legalizat sentinta civila , cu timbru, am platit taxa. chiar am fost reintegrat si concediat a doua oara cand am pierdut la recurs.

Dar acum observ ca sentinta civila e nesemnata si de judecatoare si de presedinta si e , cum s-ar spune ....legalizata, cu semnatura grefierului, are timbru si semnatura doar a lui?!

CE trebuie sa fac?

Sa relegalizez o sentinta copiata si semnata de judecatori?... sau.. e mai grav?

Doresc s folosesc un exemplar copiat pt al trimite la ITM... si a arata ca judecatoarea a mentionat de 2 ori in sentinta de recurs ca decizia e document sub "sanctiunea nulitatii absolute" pt ca nu indica motivele de concediere.

(iar tardivitate si prematuritatea au fost ambele respinse)
(normal, la recurs....am pierdut pe tardivitate pt ca am precizat actiunea!)

o las asa nesemnata de judecator si presedinte? si legalizata doar de grefieru sef?

ContSters83715, utilizator
Se semneaza numai originalul sentintei si al copie care ramine la mapa de sentinte, celelalte exemplare nu trebuie semate de presedite sau si de judecataori, este suficienta numai legalizarea facuita de grefier