Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

titlu de proprietate

tranzactia sa facut dupa titlu de proprietate ,iar in titlu erau inscrise mai multe parcele iar parcela care-mi revina mie comform tranzactiei din 3000 de m la fata locului nu am decat 2000 ce pot face ? multumesc
Puteti face o actiune in granituire insotita de o actiune in revendicare. Probabil ca diferenta de 1000 m se regaseste in loturile invecinate. Ar fi bine de stiut in care dintre loturi ca sa stiti cu cine va judecati. Daca se va constata ca vecinul are un surplus de teren fata de titlul de proprietate atunci sunteti indreptatita la restituire.
multumesc pentru raspuns dar daca dau in judecata pe unul din vecini ma judec cu el si de fapt terenul nu este la el vecinul ma poate da in judecata apoi cerandu-mi daune?