avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

titlu de proprietate


titlul de proprietate mai este valabil daca s-a facut o tranzactie avand la baza o hotarare judecatoreasca?daca nu ce pot face pentru ca in urma tranzactiei suprafata de teren care-mi revine mie nu se gaseste la fata locului?mentionez ca tranzactia s-a facut pe toata suprafata de teren din titlu nu partial


tranzactia sa facut dupa titlu de proprietate ,iar in titlu erau inscrise mai multe parcele iar parcela care-mi revina mie comform tranzactiei din 3000 de m la fata locului nu am decat 2000 ce pot face ?


terenul nu se afla nici la vecini;mai exista un alt mod de al recupera?am avut un proces cu toti vecinii dar terenul nu exista;titlul de proprietate cel vechi dupa care s-a facut tranzactia il mai pot folosii?cum imi pot intabula terenul ptr ca nu a fost cadastru facut atunci,cand am facut tranzactia?am fost inselat asa-i?astept raspuns multumesc anticipat



Cel mai recent răspuns: Iosif Balint , Avocat 09:49, 17 Martie 2011
Dacă terenul nu există în realitate, atunci nu ştiu ce vreţi să folosiţi, puteţi eventual să vă îndreptaţi împotriva vânzătorului pentru a vă restitui o parte din suma plătită ca preţ, asta dacă din măsurătorile topogafice rezultă întradevăr că terenul nu există, există posibilitatea ca în condiţiile Legii nr.7 /1996 să vă rectificaţi actele la cadastru, astfel veţi avea actele în concordanţă cu situaţia din teren.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate adrianaaaaaaaa adrianaaaaaaaa titlul de proprietate mai este valabil daca s-a facut o tranzactie avand la baza o hotarare judecatoreasca?daca nu ce pot face pentru ca in urma tranzactiei ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate adrianaaaaaaaa adrianaaaaaaaa tranzactia sa facut dupa titlu de proprietate ,iar in titlu erau inscrise mai multe parcele iar parcela care-mi revina mie comform tranzactiei din 3000 de m ... (vezi toată discuția)
Numar tarla si parcela gresita in contract de vanzare cumparare mainutzel mainutzel Buna ziua, V-as ruga daca se poate sa ma ajutati cu niste sfaturi legate de o anumita situatie la care incerc sa gasesc o rezolvare.Am cumparat acum 2 ani un ... (vezi toată discuția)