Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte FOTOMODEL in reclama
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte FOTOMODEL in reclama

In blocul nostru noua presedinte a venit cu schimbari radicale.
1 salariul femeii de servici e impartit pe liste dupa suprafata si nu dupa numarul de persoane ca pana acum
2 afiseaza lista imediat ce a trecut luna pe data de 10 ale lunii desi pana acum se afisa abia dupa 2 luni.
3 cica trebuie sa platim intretinerea in 10 sau 20 zile de cand afiseaza ea adica pe 10 ale lunii?Daca nu ce poate sa imi faca?
4 Trebuie sa platim mai mult pentru femeia de servici si fochist ca cica trebuie sa le faca conventie ?E obligatoriu?
5 Am inteles ca va pune o antena colectiva.Ma poate obliga sa platesc pentru ea?

Domnisoara fotomodel profita de faptul ca arata intr-un mare fel ,este tot timpul zambitoare asa ca in reclama ei de la televizor (cea cu telefonul care te lumineaza de la ENEL sau www.enel.ro chiar pe prima pagina) si de fiecare data suceste mintile oamenilor.La sedinta desi eu unul imi amintesc ca stabilisem mai inainte sa o punem administrator mai ales ca nu solicita nici un salariu ne-am intors in asa fel incat pana si eu am votat sa o punem presedinte.
Pana la urma ea o sa fie si presedinte si administrator.
Asadar este corect ce face?
locatarx, utilizator
Eu cred ca dumneavoastra aveti ceva cu domnisoara respectiva sau cu femeile in general? :training:
Din cate vad face bine ca afiseaza lista cat mai repede , intra in legalitate cu salariile si mai le calculeaza si corect pe cota indiviza.
1. E corect.
2. E corect.
3. Cred ca in 20 zile de la afisare.... E corect.
4. Da, e obligatoriu.
5. Nu e obligatoriu daca nu va folositi de ea.
:oops:
Domnisoara fotomodel profita de faptul ca arata intr-un mare fel ,este tot timpul zambitoare asa ca in reclama ei de la televizor (cea cu telefonul care te lumineaza de la [EDIT] chiar pe prima pagina) si de fiecare data suceste mintile oamenilor

Asta e cel mai corect dintre toate! :happy:

Nu poate fi si presedinte si administrator. Nu permite legea! Aici e incorect! :)
Presedinta trebuie foarte tare sustinuta.

Referitor la antena comuna poate doreste sa scape de toate firele de pe pereti ca sa poata face o zugraveala frumoasa, nu stiu cum este pe la voi , dar la noi pe scara avem la fire atarnate mai rau ca la NASA. Toti operatorii de cablu care au venit noi pe piata si-au intins fire peste firele celorlalti.
@locatarx,
E o gluma sau vreti sa-i faceti publicitate, sa va laudati cu presedinta dv?
Felicitati daca aveti, intradevar, o asemenea presedinta sau administrator.
Sa nu ne dati datele ei ca, cine stie, poate o solicita alte asociatii si-o pierdeti.
Oare ce poti sa-ti doresti mai mult de la o doamna care este corecta, munceste, rezolva totul si mai are si puterea sa zambeasca mereu!:happy:
Transmiteti-i felicitari si din partea noastra cu ocazia zilei de 8 martie. :vishenka:
Nu domne nu am nimic cu femeile.
Nu e nici o gluma chiar e fotomodel si e plin netul de reclame cu ea.
dar pana la urma sa inteleg ca e corect ce face la 4 din cele 5 intrebari?

1De ce nu este corect sa impartim salariul femeii de servici pe numarul de persoane ca pana acum?Am inteles argumentele domnisoarei dar mi se pare corect ca atat timp cat persoanele murdaresc scara sa fie pe numarul de persoane.Daca trec 2 persoane se murdareste mai putin decat daca trec 30 persone nu credeti?
Am fi fost noi vrajiti de domnisoare frumoase de 20 si ceva de ani dar dupa un timp ne revenim si ne dam seama ca nu are dreptate.Unde scrie ca femeia de servici trebuie platita dupa cota indiviza?

2 o fi corect sa afiseze lista in 10 zile de la trecerea lunii dar acum avem de platit 2
luni intr-o perioada foarte scurta.

5 Domnule john pescar nu pune antena colectiva ca sa scape de fire si sa zugraveasca peretii.
Blocul e nou-nout si nu avem fire nefiind nici un furnizor de cablu sau internet in zona .Am inteles ca pune ca sa nu isi mai puna fiecare cate o antena la nivelul blocului.Inca nu sunt vcandute toate apartamentele si multi au cumparat numai asa ca sa aiba o casa de vacanta in week-end.

Deci pana la urma doamna nu poate fi presedinte si sa fie si aiba si atributii de administrator?
Initial asa hotarasem intrucat dansa era singura care avea atestat de administrator.La sedinta desi erau mai mult femei si doamne in varsta ne-a furat peisajul si convingatoare cum e am pus-o presedinte.
Bine macar ca lucreaza pro bono!!
locatarx, utilizator