Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am furat un telefon
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am furat un telefon

am 18 ani,elev premiant...am furat telefonul mobil al unei colege...o alta colega m-a vazut ca l-am luat...si o alta i-a spus vatamatei ca am mai facut si alta data si acum in ochii vatamatei sunt clar vinovat...ea si-a uitat telefonul pe o banca iar eu mi l-am insusit..nu am folosit violenta...sunt la prima fapta...care sunt sansele sa fiu acuzat si care ar fi consecintele?sau care sunt sansele sa scap?pot fi acuzat pe baza unor declaratii?alte dovezi nu au cum sa existe...
badan87, utilizator
sa intelegem ca de fapt ai vrea un sfat despre cum ai putea sa te sustragi de la raspunderea penala... iar acest raspuns nu il vei gasi aici. inapoiaza telefonul colegei de la care l-ai furat si lucrurile vor deveni mai usoare pentru tine!