Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depuneri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depuneri

Buna ziua! Detin o firma deschisa in august 2010. Nu am inregistrat nici o activitate pana in prezent. Am platit chiria si lumina prin banca. Am depus declaratiile 100, 101 si 102 pe 0. Si am depus cererile pentru aviz de functionare la primarie si DSV.
As dori sa stiu ce anume mai am de depus- ma refer la declaratii, bilant etc. si care este perioada de depunere. Multumesc
Aveti mai jos calendarul obligatiilor fiscale pe anul 2011:

[ link extern ]

Sursa: static.anaf.ro

Situatiile financiare aferente anului fiscal 2010 se depun pentru societăţile comerciale, societăţile/companiile naţionale, regiile autonome, institutele naţionale de cercetare-dezvoltare, 150 de zile de la încheierea exerciţiului financiar.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal