Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... veteran de razboi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

veteran de razboi

Bunicul meu a decedat in razboi, a fost luat de rusi ; am inteles ca exista o lege prin care tata (fiul bunicului urmasul direct) ar putea beneficia de un ajutor in valoare de 5000 eur ; va rog mult de tot sa-mi spuneti de ce drepturi ar putea beneficia tata si care este legea care reglementeaza acest lucru.
m-ar interesa si pe mine deoarece si bunicul meu a fost veteran de razboi. a decedat acum 2 ani si a lasat in urma 2 fete(mama si matusa).am auzit ceva de aceasta lege dar nu zice nimeni exact cum se procedeaza.
astept raspunsul dvs.va multumesc
Avocat net a publicat:
Legea nr. 44/1994 privind veteranii de razboi, precum si unele drepturi ale invalizilor si vaduvelor de razboi - actualizata la 1 ianuarie 2008

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Mai puteti sa gasiti lamuriri si aici:
[ link extern ]
nucu$, utilizator