avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general formular 100
Discuție deschisă în Contabilitate în general

formular 100

Am vazut pe calendarul obligatiilor fiscale pe luna martie ca trebuie depus formularul 100. S-a schimbat ceva? Eu stiam ca pentru impozit pe profit se depune declaratia trimestrial.
Cel mai recent răspuns: Daniela Vorovenci , Consultant fiscal 10:08, 9 Martie 2011
D100 pt impozit profit/venit se depune trimestrial in continuare. Sunt insa alte categorii de impozite care se declara prin D100 lunar .
Formularul 100 se refera la impozitul pe venit si, alte categorii de impozit aferente persoanelor juridice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie pentru impozit pe profit adrianasef adrianasef Buna ziua Va rog sa imi spuneti cum se depun declaratiile pentru impozitul pe profit pt anul 2013. Se depune declaratia 100 pt trim IV? Sau se depune doar ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit 2012 slk268 slk268 Care este modul de închidere a anului 2012, din punctul de vedere al impozitului pe profit ? Cum declar in D100 SI d101? (vezi toată discuția)
Calendar obligatii fiscale pentru luna aprilie 2012  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu 1. Declaratia privind obligatiile de plata la bugetul de stat [b]Formular 100[/b] (format electronic) - [b]lunar[/b] 2. Declaratia privind obligatiile de ... (vezi toată discuția)