Forum Discuţii diverse Spune-ne cine eşti Sunt o persoana nazdravana. Tu cum esti?
Discuție deschisă în Spune-ne cine eşti

Sunt o persoana nazdravana. Tu cum esti?

Imi place sa glumesc mereu pentru a ma incarca cu energie pozitiva prin hohote de ras.

Ultima "nazdravanie" am facut-o ieri,de ziua femeii.
Mergeam in grup ,catre o mica pensiune,pentru a sarbatori,ziua femeii in cadru festiv rezervat.
Pentru ca,era o zi insorita,am decis sa facem putina miscare si sa mergem pe jos.
Ajungand pe un pietonal circulat,am decis sa mai fac o nazdravanie.
M-am oprit si admiram cerul -adica'telea- ,aratand undeva iluzoriu spre un nor ce fugea abatut de vant,spunand ca acolo,este Baba mea de 8 Martie.
Curiosi,prietenii mei,-vreo 20 de persoane in acel grup-,s-au adunat in jurul meu si priveau si ei ,incantati de jocul meu nazdravan.
Pentru ca,s-au prins ca este o gluma si ma sustineau intr-un mod deosebit,antrenandu-se reciproc intr-un amuzament interesant,am incercat sa privesc atitudinea reala a persoanelor straine care s-au oprit si cautau si ei cu privie BABA de 8 Martie.:))

La un moment dat,o batranica simpatica,elegant imbracata-si inteligenta- a strigat :
-'Oameni,buni,va rog sa-mi mariti si mie pensia ,ca-i tare mica in raport cu preturile:((

Toti ne-am intors privirile la acea batranica simpatica,au ras cu o pofta nesatioasa -toti trecatorii care au vazut scena ......,iar noi,grupul "trasnit" al glumelor ,ne-am amuzat copios si astazi la aducerea aminte.

Ce bine este sa fii sociabil si "trasnit" in ziua de astazi..:D:D:D:)):)):))

Doar astfel poti invinge stresul si lipsurile din viata ta !

Gandeste pozitiv si totul va fi OK.
Totul este ca greutatile vietii sa nu fi inecat acea calitate sau calitati, la care faceti referire
Este benefic a fi pozitiv in gandire si in fapte,dar ...conteaza mult cum te incadreaza semenii...
Daca astepti "incadrarea semenilor" sigur o iei razna catre Balaceanca.

Cine se aseamana,se aduna.............,cine nu se aseamana,se ignora,se dusmanesc, sunt intriganti si nesociabili.

Sa fie sanatosi toti - la minte,in primul rand- ,pentru ca,daca te lasa MINTEA,inseamna ca nu mai ai capacitatea de a face deosebirea dintre bine si rau si de aceea perceptia ramane la nivel educativ si al gradului de inteligenta.
Am vazut polemici grave cu stari conflictuale si in randul medicilor,juristilor,avocatilor,procurorilor-pentru ca ,nu le mai ajung functiile ori sumele de bani de la "fraieri".

Sa traim cinstit si modest ,dar curati sufleteste si trupeste.
O gluma pe zi inseamna destindere,echilibru si nu constituie infractiune-in nici un caz-.
Relaxarea este benefica oricand -mai ales in ziua de astazi-
O persoana nazdravana ...sau nezdravana?
Oricum ar fi, cred ca toti suntem , macar din cand in cand. ..asa.
Nici nu e recomandabil sa fim de o sobrietate excesiva. Copilul din noi va mai face din cand in cand cate o boacana.Totul e sa aiba discernamant cand face asa ceva, fie voluntar fie involuntar.:)