avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bilete CFR veteran de razboi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bilete CFR veteran de razboi

Buna ziua.As avea cateva intrebari,daca se poate.Am o bunica veterana de razboi si are bilete gratuite CFR.As vrea sa le utilizez eu.
1.Eu le pot folosi fara ca ea sa ma insoteasca?
2.Ce acte sunt necesare ca sa pot folosi acele bilete fara ea?
3.Trebuie ceva de la notar,daca da,ce anume si cam cat m-ar costa (aproximativ)?

As vrea sa merg la mare,si mi-ar fi de mare folos sa le pot folosi fara ca ea sa ma insoteasca....

Multumesc anticipat de raspunsuri.O zi buna!

Alte discuții în legătură

Bilete cfr veterani sweet_lorry sweet_lorry Buna ziua, Revin cu un nou subiect legat de drepturile veteranilor de razboi. Am cautat un subiect asemanator pe forum dar, cum nu am gasit, am deschie eu ... (vezi toată discuția)
Permise pentru calatorii gratuite cfr monica.denes monica.denes Buna ziua, Bunica mea, sotie de pensionar CFR, mi-a facut o imputernicire la notar prin care teoretic pot sa folosesc permisele ei, dar cei de la ... (vezi toată discuția)
Ajutor inmormantare pentru veteran nico_fair nico_fair Buna ziua. Bunicul meu a decedat acum 1 saptamana si nu stim inca daca mama mea poate beneficia de ajutor de inmormantare pt acesta, mentionez ca avea 90 ... (vezi toată discuția)