Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... nulitatea unei probe
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

nulitatea unei probe

o proba audio video(pusa la dispozitie de una din parti) intr -un dosar penal nu este certificata si autentificata de procuror.Este lovita de nulitate?Dosarul se afla in faza de primul termen instanta.Ce sanse sunt ca judecatorul sa o anuleze
in considerarea respective probe, va ramane la latitudinea judecatorului decizia de a fi considerat proba pertinenta.
ca idee-partea adversa se poate apara usor(chiar sa o inlature0, pe considerentul ca respectiva proba este trucata, nu corespunde adevarului deoarece stiind ca este filmat a "fabulat" , a dizertat pe teme abstracte asa, fara noima si fond.