Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda in UE si retinerea permisului de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda in UE si retinerea permisului de conducere

Am primit o amenda in republica Slovacia de 1655.00 euro pentru taxa de drum. Neavand atatia bani la mine mi-au retinut permisul de conducere. Intrebarea mea este aveau acest drept? eu acum ce fac daca nu am momentan acesti bani? nu mai circul cu masina avand in vedere faptul ca aceasta e meseria mea?
#-o
Multumesc!
Interesati-va la Ambasada SLOVACIEI

Cancelaria: Bucuresti,Str. Otetari, nr.3
Telefon: 312.68.22 / 312.68.23
Fax: 021-615.03.38, 312.24.35
Ambasador: E.S. Dl. Jan SOTH