Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... documente necesare inscriere barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

documente necesare inscriere barou

am primit decizia de primire barou, cu scutire examen, ca avocat definitiv. Imi puteti spune ce formalitati mai trebuie sa indeplinesc pentru inscriere pe tablou si apoi la administratia financiara?. Multumesc anticipat.
Achitati taxa de inscriere in tabloul avocatilor definitivi, stabiliti locatia pentru sediu , depuneti cererea la barou pentru infiintarea cabinetului, declarati activitatea la finante si solicitati codul fiscal, achizitionati formularistica (delegatii, contracte, chitantiere, facrturiere), dupa ce aveti cod fiscal luati registru unic de control, declaratie la casa de asigurari de sanatate ....
Domiciliu este in alt oras si judet decat localitatea in care va fi sediul cabinetului individual. La finante ma inregistrez la domiciliu sau la sediul cabinetului?