Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conventie civila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conventie civila

Cum poate cineva presta servicii daca nu e persoana fizica autorizata?
Conventia civila mai e o solutie?

Daca numai cu contract de munca cum iti poate presta cineva un serviciu mai scurt de trei luni?

Intreb ca angajator.

Si perioada determinata poate fi mai mica de 3 luni?
branzovenescu, utilizator
Sunt doua variante legale:

1. conventie civila sau contract de prestari servicii cu persoana fizica autorizata;

2.Salariat angajat cu c.i.m. pe perioada determinata.
andymaurul, utilizator
andymaurul a scris:

Sunt doua variante legale:

1. conventie civila sau contract de prestari servicii cu persoana fizica autorizata;

2.Salariat angajat cu c.i.m. pe perioada determinata.

Perioada determinata poate fi mai mica de trei luni?
Perioada determinata poate fi si numai de o zi, daca e cazul.
branzovenescu a scris:

Cum poate cineva presta servicii daca nu e persoana fizica autorizata?
Conventia civila mai e o solutie?

Daca numai cu contract de munca cum iti poate presta cineva un serviciu mai scurt de trei luni?

Intreb ca angajator.

Si perioada determinata poate fi mai mica de 3 luni?

C.i.m. poate fi incheiat si pentru o perioada mai mica de 3 luni ... legea nu reglementeaza care este durata minina a unui c.i.m. ..acesta putand fi incheiat si pentru o singura zi.