Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Impozitul forfetar!
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Impozitul forfetar!

Este posibil sa inchid un SRL daca nu am platit impoz forfetar pe 2010 aprox.2500 RON. Sau care ar fi variantele ocolitoare sa nu platesc acest bir.
din pacate nu puteti sa-l inchideti fara plata stupizeniei de forfetar...;) solutia ar fi sa vindeti toate activele firmei si apoi sa-l lasati in "hibernare"...:thumbup: ...moare singur...:yes:
nu e suma mare...
straduiti-va s-o platiti (incepeti sa dati cat puteti) ca sa puteti "inchide" srl-u'... altfel va complicati... curg dobanzi... depuneti in continuare declaratii si bilanturi... nu se meritaB-)

ContSters123067, utilizator
Subscriu la "hibernare" si iminentul "deces". Se merita. Datoriile sunt ale societatii, nu le confundati cu datoriile personale. Platiti impozitul minim doar in masura in care societatea are aceste fonduri, nu platiti din banii personali nimic. Statul nu are decat sa execute silit societatea, poate vinde la maculatura dosarul de infiintare si actele contabile.