Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare ROI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare ROI

buna ziua,

sunt platitor de tva, maine depun actele la finante ptr. inreg. ROI cand pot plati factura proforma furnizorului ? din cate am cit " procedura de inscriere a cererii se aplica de indata de catre ........" oare daca platesc miercuri este in regula sau........
va multumesc
Daca nu sunteti inscris in ROI nu aveti cod valid de TVA pentru emiterea facturii finale fara TVA. Daca aveti deja o proforma, valoarea include TVA.
Asa ca trebuie sa asteptati pana vi se elibereaza dovada inscrierii.
Cornelia Tulpan, Contabil