Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Drept de apel
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Drept de apel

Buna seara,

Care sunt pasii urmati (si termenele) dupa o hotarare de partaj care se incheie cu drept de apel in 15 zile.
Se poate face apel fara a se achita nimic ?...sau trebuie achitat jumatate dincat s-a achitat la taxa judiciara de timbru ?

Multumesc.
Daca sunteti nemultumit/a de hotararea data la fond puteti declara apel impotriva acestei hotarari in termen de 15 zile de la data la care v-a fost comunicata sentinta.
In apel, taxa de timbru este 1/2 din taxa de timbru achitata la fond.
Mihaela Nevoie, Avocat