Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cate locuinte poate refuza un chirias al Primariei?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cate locuinte poate refuza un chirias al Primariei?

Buna ziua,

As dori un raspuns va rog
Cate locuinte poate refuza un chirias al Primariei? Trebuie sa fie recazati in alta locuinta pentru ca, casa este cu risc seismic grad 1 si urmeaza a fi demolata. Chiriasul a refuzat deja 3 locuinte, motivand ca nu are suficienti bani pentru chirie la alta locuinta (bloc).
Casa este 70% propietate personala (a unei matuse) si 30% a Primariei.Matusa doreste sa demoleze casa, Primaria de 6 ani nu a reusit sa-l recazeze pe chiriasi.

Un sfat va rog!
Va multumesc
chiriasul nu poate fi evacuat decat in baza unei hotarari judecatoresti. Refuzul sau poate fi nelimitat....
va multumesc