Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... pfa cu finantare europeana
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

pfa cu finantare europeana

buna ziua, va rog sa ma ajutati intr-o mare problema,
tatal meu a inceput demersurile in cursul anului trecut pentru deschiderea unui pfa pe numele meu intrucat sunt mai tanara si as fi beneficiat de niste subventii in plus pentru pamanturi, in realitate el urmarea deschiderea unui pfa pentru accesarea de fonduri europene, ceea ce s-a si intamplat si m-am trezit cu un cont deschis pe numele meu cu 1500 de euro in el, acum as dori sa inchid acest pfa pt ca nu mai am incredere in tatal meu, cine stie ce poate sa mai faca beneficiind de acest pfa pe numele meu, as dori sa stiu care este procedura in astfel de cazuri daca stie cineva....
mentionez faptul ca si mama mea este in aceeasi situatie doar ca ea vrea sa-l dea in judecata pentru acest abuz comis, in schimb eu vreau doar sa-l inchid si sa-mi iau de pa cap aceasta grija care nu mi-am facut-o eu.....
va rog din suflet daca imi puteti spune ce pot sa fac....ce fac cu banii din cont???
multumesc anticipat
Dar dv a fi semnat contract de finantare, desi, daca vrei sa renunt ar trebui sa va duci la birou unde ai semnat acest cntract si sa renunt, dandu-i inapoi bani obtinut. Dupa care radiati pfa de la oficiul a registrului comertului. Dupa plata impozite. Vorbiti si cu contabil.
pai da eu am semnat in vara maim multe documente, pe care recunosc ca nu le-am citit avand incredere ca este tatal meu, si probabil am semnat si o imputernicire cu care a abtinut aceasta finanatare pt ca eu de atunci nu am mai semnat nimic si dintr-o data am cont in banca cu bani si vreau sa renunt la ei si nush cum....de aceea e bine in viata sa nu ai incredere in nimeni, nici in proprii parinti
deci trebuie sa ma duc la biroul unde a facut finantarea sa dau banii inapoi si apoi sa radiez pfa-ul, stiti cumva daca dureaza mult, nici nu mai locuiesc in orasul natal ca sa pot rezolva aceste probleme repede....
imputerniciti pe un avocat in apropiere. Dureaza cateva saptamani. Doar daca veniti acolo puteti sa-o faci singura.