avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... de ce poate fi acuzata o societate care vine si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

de ce poate fi acuzata o societate care vine si blocheaza un drum de acces cu un camion pe proprietatea altei societati in mod voit ?

de ce poate fi acuzata o societate care vine si blocheaza un drum de acces cu un camion pe proprietatea altei societati in mod voit ?
Cel mai recent răspuns: goe_07 , utilizator 11:39, 15 Martie 2011
Conditionat si de anumiti factori,se poate discuta despre infractiunea prevazuta de art 320 codul penal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obstructionare acces in locuinta coproprietate stefan8 stefan8 Buna seara! Puteti sa-mi spuneti, va rog, ce se intampla in cazul in care unul dintre soti ii blocheaza celuilalt, in mod voit, accesul in locuinta detinuta ... (vezi toată discuția)
Imi poate spune va rog cinev despre ce este vorba? symynaa symynaa Sora mea este cercetata intr-un dosar penal. A dat declaratie la procuratura si acum asteapta prima infatisare la tribunal. Acolo in declaratie a scris ca ... (vezi toată discuția)
Suspendarea pedepsei imac imac Buna ziua In cazul recunoasterii faptei cf art 320 indice 1 se poate cere suspsndarea pedepsei? (vezi toată discuția)