Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Revisal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Revisal

Buna seara, este prima data cand am depus revisalul online, si am observat ca la contractul de munca din 2008 am gresit data inceperii activitatii , am trecut 2007.
La mine in revisal este bine, pt ca am avut probleme cu calculatorul in 2009, am pierdut revisalul completat, l-am descarcat din nou, l-am completat si am completat bine inep acitv in 2008.Acuma cum ar trebui sa recific greseala de la ITM, daca la mine este bine?
As mai avea o problema legat de concediu medical , in ce ct este CM suportat de FNUASS?Mie de ex Saga mi-l pune in 4311, dar la sf de luna nu pot sa-mi dau seama cat am de recuperat de la sanatate.
t.simona a scris:

Atunci contul pe care- l aveti dvoastra in planul de conturi pt acest fond.

Saga mi-l pune pe 4311
Atunci 4311 = 423 cu suma reprezentind indemnizatie concediu de boala suportat din fond.
pentru utilizatorul niko 94...in privinta corectarii erorii din revisal am procedat astfel...am trimis notificare prin e-mail catre ITM din judetul de care apartin, in care am explicat eroarea; ITM a trimis catre Team Net International Bucuresti ( producatorii Revisal, tel.0213116629) acceptul de a efectua corectia erorii sesizate de mine ca angajator si in cateva zile inregistrarea a fost corectata.