Forum Discuţii juridice Executare silită CONTESTATIE de executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

CONTESTATIE de executare silita

Buna ziua, am o mare problema cu Orange-ul sau mai bine zis cu o firma de recuperare creante , zic ei. Am primit o cerere de executare silita pentru o suma pe care spun ei ca eu nu am platit-o catre Orange. In primul rand consider ca e un mare abuz sa vii dupa 10 ani sa ai spui cuiva ca are de plata nu stiu ce datorie, pe care sincer nici nu o recunosc pentru ca nici nu imi amintesc despre acest abonament pe care il invoca.
In concluzie , vreau sa depun contestatie. unde pot face asta?multumesc anticipat
Daca executarea are la baza un titlu executoriu(hotarire judecatoreasca) va adresati instantei.Daca este o simpla somatie nu ii dati atentie
Ati primit numai o "instiintare" de la "recuperatori" ca aveti de plata "x" lei catre "portocaliul telefonic" ???? Sau aveti deja un titlu executoriu care este pus in practica ???
Dupa trei ani,daca aceste sume n-au fost notificate catre dvs. pentru a fi platite, s-au prescris.....si tot ce fac recuperatorii, este sa va hartuiasca.....doar...doar...mai pun mina pe niste bani...daca reusesc sa va sperie.... Dupa 10 ani ...ce sa mai zicem....
Oricum dupa 10 ani....opereaza prescriptia.....