Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

carte funciara

buna ziua!imi poate spune cineva cat costa taxele de urgenta pentru cartea funciara?multumesc,dar cartea funciara cat va costa?
Costurile aferente notificarilor la CT sunt conditionate de documentele care urmeaza a fi inregistrate;exista situatii si documente pentru care nu se impune achitarea de taxe
goe_07, utilizator
Taxele pentru lucrari C.F sunt publicate ori pe site ANCPI sau la Oficiului cadastral respectiv.Taxele de urgenta sunt de 5 ori mai mari +taxa obisnuita.(regulament ancpi privitor la taxe)