Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii certificat de atestare fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

certificat de atestare fiscala

Buna ziua,
in cazul in care este necesar un certificat de atestare fiscala (pentru pers. juridica) cine are dreptul sa-l solicite - departamentul de contabilitate sau cel de resurse umane?
multumesc
oricare dintre cele doua departamente poate face o cerere pentru obtinerea certificatului, se poate face un ordin de delegare semnat de administrator pentru solicitarea certificatului fiscal respectiv ridicarea lui!