Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren concesionat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren concesionat

buna ziua,in anul 2008 am obtinut un teren in suprafata de 500mp,langa bucuresti,ilfov mai precis,pentru care platesc si in prezent taxe si impozit la primarie,mentionez ca in anul 1993 a fost eliberat un titlu de proprietate pe acel teren dar nici pana in prezent proprietarul pe care se eliberase titlul, nu la revendicat,in concesinta terenul mi-a fost atribuit mie pe o perioada de 49 de ani,iar actualul primar vrea sa dau o declaratie scrisa in care sa reiasa ca renunt la teren,Ulterior am aflat si dece mi-sa cerut sa renunt ,Domnul Primar in functie i-la promis prefectului de ilfov deoarece terenul se afla intr-o zona rezidentiala,ba mai mult l-am intrebat daca pot construi acolo ,el raspunzand-umi ca s-a facut alt titlu de proprietata,Din discuti purtate cu diverse persoane am aflat ca daca a facut acte false se poate verifica,iar daca intr-adevar sa eliberat un nou titlu primaria sau proprietarl care are titlu nou trebuie sa imi dea teen in alta parte sau proprietarul sa astepte pana la finalizarea cotractului de concesiun!: ADEVARAT? Va multumesc.imi cer scuze ca nu am scris locatia terenului numele primarului,deoarece imi e teama de actualul primar sa nu mai pot obtine avize de la primarie deoarece urmeaza sa deschid o firma in zona si sa imi provoace probleme,controale,etc.
gheorghe alexandru, utilizator