avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intrep. individuala - contrib. sociale datorate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intrep. individuala - contrib. sociale datorate

buna
am o nelamurire cu privire la plata obligatorie a contrib. sociale la casa de pensii de 31.3% in urmatoarea situatie:
am infiintat o intrep. individuala in 15 feb 2011, cod caen 4711- comert cu amanuntul si sunt angajata cu contract de munca pe per. nedeterminata cu program normal de 8 ore la o societate comerciala.
in acest caz mai trebuie sa platesc contri. la casa de pensii si pentru intrep. individuala?
va multumesc pentru sprijin si va doresc succes

Alte discuții în legătură

Contributie sanatate si pensie pentru i.i. Kellynda Kellynda Buna ziua! La sfarsitul lunii mai 2011 am infiintat o Intreprindere Individuala. I.I. nu are angajati. Am depus declaratia la finante dupa care am primit ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala - carnetul de munca il duc la itm? gabi 27 gabi 27 Daca sunt titularul intreprinderi sunt ca si angajata,nu mai trebuie sa duc cartea de munca la ITM... ?? Daca am codul principal caen 4711(comert cu ... (vezi toată discuția)
As dori sa înființez o firma (Întreprindere individuală) MeDaRa MeDaRa Buna ziua, As dori sa înființez o firma (Întreprindere Individuală) pentru a: -oferi spre închiriere aranjamente pentru nunta (ornamente florale, ... (vezi toată discuția)