Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... FEADR 312
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

FEADR 312

Locuiesc în municipiul Dorohoi,jud.Botoșani.Există vreo excepție în ceea ce privește eligibilitatea persoanelor care accesează fonduri prin FEADR?
Doresc înființarea unui atelier de tîmplărie,în care să producem stupi pentru albine.
Dupa cate stiu eu principalul criteriu este sa ai domiciliul si sediul pentru activitate in mediul rural. Nu cred ca exista exceptii.
Exceptii ar fi in avantajul dvs. , adica daca localitatea in care aveti intentia de a va desfasura activitatea este declarata zona defavorizata. Acest lucru v-ar ajuta. Am o lista cu localitatile in cauza, ma uit si va comunic.

Stima
Zona defavorizata nu are legatura cu masura 312!
Salcia energetica la care dintre masuri se preteaza?