avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... FEADR 312
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

FEADR 312

Locuiesc în municipiul Dorohoi,jud.Botoșani.Există vreo excepție în ceea ce privește eligibilitatea persoanelor care accesează fonduri prin FEADR?
Doresc înființarea unui atelier de tîmplărie,în care să producem stupi pentru albine.
Cel mai recent răspuns: pop sorin , utilizator 21:17, 23 Martie 2011
Dupa cate stiu eu principalul criteriu este sa ai domiciliul si sediul pentru activitate in mediul rural. Nu cred ca exista exceptii.
Exceptii ar fi in avantajul dvs. , adica daca localitatea in care aveti intentia de a va desfasura activitatea este declarata zona defavorizata. Acest lucru v-ar ajuta. Am o lista cu localitatile in cauza, ma uit si va comunic.

Stima
Zona defavorizata nu are legatura cu masura 312!
Salcia energetica la care dintre masuri se preteaza?
112/121.

Alte discuții în legătură

Fondurile europene -- sunt disponibile pentru start-up? Sov Consulting Sov Consulting Raspunsul este: pentru anumite afaceri si in anumite conditii fondurile europene sunt disponibile si unor societati comerciale noi (fara activitate economica ... (vezi toată discuția)
Primii pasi ptr accesare fonduri europene mariussco2010 mariussco2010 Buna seara, ...am adresa de resedinta in mediul rural, respectiv intr-o comuna cu aprox.3000 locuitori...m-am hotarat sa accesez fonduri ptr infiintarea ... (vezi toată discuția)