Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Primii pasi ptr accesare Fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Primii pasi ptr accesare Fonduri europene

Buna seara,

...am adresa de resedinta in mediul rural, respectiv intr-o comuna cu aprox.3000 locuitori...m-am hotarat sa accesez fonduri ptr infiintarea unei culturi de capsuni in zona respectiva...
intrebarea este urmatoarea: dintre Masurile care compun Axa1 - Imbunatatirea competitivitatii sectoarelor agricol si forestier - care este cea mai potrivita ptr investitia aleasa de mine..?

va multumesc!
Cred ca cea mai potrivita masura, este Masura 121. Pentru clarificari, puteti consulta: www.apdrd.ro sectiunea Investitii prin FEADR .Succes!!!
Masura 121 e buna pentru investitii mari, intrucat procentul nerambursabil nu e spectaculos.

Exista si Masura 112, pentru investitii mici (maxim 25.000 euro).