avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cursuri \"Lucru de mana\"
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cursuri "Lucru de mana"

Va rog frumos sa ma ajutati sa aflu de ce autorizatii as avea nevoie ca sa pot organiza niste cursuri pentru fete/femei care ar dori sa le invat croitorie, sa coasa, sa croseteze, tricoteze.....sa confectioneze felicitari, etc.
Este neaparat nevoie sa am o firma(intreprindere individuala)?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Angajare pe intreprindere individuala si pfa ContSters137674 ContSters137674 Buna ziua! Sunt noua in acest domeniu, am tot cautat dar am gasit mai multe variante de raspuns. Pe intreprindere individuala se poate angaja ... (vezi toată discuția)
Autorizatie croitorie ildikobosca ildikobosca As dori sa fac confectii haine cu drept de vânzare ce autorizatie am nevoie (vezi toată discuția)
Poate o persoana fizica organiza un curs/atelier pentru craft (tricotaj/croitorie/crosetat/scrapbooking, etc.) ? TeoSaf44 TeoSaf44 Buna seara, As dori sa stiu daca o persoana fizica priceputa in lucru de mana: tricotaj/croitorie/crosetat/scrapbooking, etc. poate organiza cursuri cu ... (vezi toată discuția)