Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Viza control financiar preventiv
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Viza control financiar preventiv

Buna ziua
Intr-o societate comerciala cu raspundere limitata cand se numeste persoana responsabila cu viza pentru control financiar preventiv? la data constituirii societatii sau ulterior constituirii?
Caz concret: societatea s-a constituit la data de 01.02.2011, iar prin Decizie , administratorul a numit aceasta peroana la aprox o luna dupa aceasta data.
este legal? si daca se poate text de lege unde aceasta este reglementat
ORDONANTA nr. 119 din 31 august 1999 (*republicata*)
privind controlul intern si controlul financiar preventiv- poate te ajuta