avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SPOR DE NOAPTE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SPOR DE NOAPTE

Daca lucrez 4 zile cate 4 ore de noapte am dreptu ca aceste ore sa-mi fie platite ca ore de noapte?
Mentionez ca lucrez in politie, este dispozitie data in acest sens, iar unde imi desfasor activitatea, desfasoara temporar activitati pe timp de noapte de cate 3 - 4 ore. Politistii intra sub incidenta codului muncii?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Spor pentru munca prestata in timpul noptii mayuk27 mayuk27 Sunt agent de politie si lucrez cate14 nopti pe luna. Vă rog sa-mi spuneti care este numarul minim şi maxim de nopti pe care le pot lucra intr-o luna pentru ... (vezi toată discuția)
Ore lucrate noaptea chistian chistian buna, am o intrebare, la firma la care lucrez exista o politica interesanta: daca nu se cumuleaza 53 ore lucrate noaptea in timp de o luna, nu se mai acorda ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! Ana Maria Gavrilă Ana Maria Gavrilă Lucrez intr- o unitate medicală de stat iar numărul nopților efectuate lunar este de 7- 8 .Este normal? In aceste conditii cum ar trebui să ne fie plătite ... (vezi toată discuția)