avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

ponuntare divort...admite actiunea si cererea reconventionala in parte...ce inseamna va multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:37, 24 Martie 2011
daca ne spuneti si ce s-a solicitat in cererea principala si in cererea reconventionala, poate va putem ajuta...
sunteti divortati. ramane sa asteptati comunicarea sa vedeti care parte din cererea reconventionala s-a admis si care nu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Motive de ingrijorare incredintare minor kamyta kamyta acum 4 luni am intentat divort fiind nevoita sa parasesc domiciliul fara copil fiindca sotul nu mi la dat ,iar politia nu s-a bagat.locuiesc in chirie acum ... (vezi toată discuția)
Hotarare de divort ambigua. trebuie apel? micheller micheller In hotarare, instanta pe de o parte disjunge judecarea partajului de divort, dar pe de alta parte, admite cererea reconventionala a paratului, in care solicita ... (vezi toată discuția)
Divort gaby@ gaby@ Buna ziua! As vrea sa-mi explice cineva ce inseamna: \"admite actiunea, admite in parte cererea reconventionala, dispune desfacerea căsătoriei incheiate ... (vezi toată discuția)