Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tarif onorariu: pensie de intretinere / incredintare ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tarif onorariu: pensie de intretinere / incredintare minor

Buna ziua..! Spuneti-mi va rog, cat m-ar ajunge onoraiul pentru actiunea unei pensii de intretinere si incredintarea minorului? Va multumesc..!
Azi s-a pronuntat UNBR despre libertatea de prestarea serviciile avocationale, si a deciz sa nu fie valide tarife minimale. Adica poti sa vorbesc cu cel care ti ofera onorarii mai bine pentru dv.
Va multumesc frumos..! Mi-ati fi de mare ajutor. O zi buna..!
Pe forum nu se discută despre onorarii. Onorariul se stabileşte în funcţie de complexitatea cauzei. Luaţi legătura cu un avocat din zona/oraşul care vă interesează şi discutaţi.
Onorariul avocatial se stabileste in functie de criteriile prevazute de Statutul profesiei de avocat.
Consultati un avocat, expuneti situatia si astfel veti afla onorariul aferent atat redactarii actiunii cat si al asistentei/reprezentarii juridice in aceasta cauza.