Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Informatii Coduri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Informatii Coduri

As avea o intrebare, la momentul actual care Coduri sunt aplicabile ? Ma refer la C. Pr. Civ, C. Civil, C.Pr.Penala si C.Penal. Care editii sunt in vigoare ?

Cu respect, va multumesc.
Cele in vigoare :)
Daca intrebati despre noile coduri, acestea inca nu se aplica.Si nu exista nici o data oficiala a intrarii lor in vigoare.
noile coduri intra in vigoare la 15.07.2011 - publicat in M. Of. 485 si 486 /15.07.2010.
Multumesc mult. ma interesa ultima actualizare a Codului de Procedura Civila in special si chiar a celorlalte coduri cu ultimele actualizari. Despre noile coduri stiam ca inca nu sunt aplicabile.
Voi mai incerca sa caut ultimele actualizari.
Cu mult respect, va multumesc.