Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Noul cod penal

Buna seara. As dori sa stiu daca va intra ceva legii noi sau coduri penale in luna ocombrie 2011?
Si daca da, care sunt acelea?
Sau daca nu intra in octombire cand intra si despre ce legii sau coduri ar fi vorba?

Va multumesc pentru rasapunsuri
Avem un singur cod penal, nu mai multe coduri penale.
Cand vorbim despre noile coduri, facem referire la : C.penal. C.civil, C. de procedura penala si C.de procedura civila.
Aceste coduri nu vor intra in vigoare in octombrie ci, cel mai probabil, in cursul anului ce urmeaza, nu avem nicio data exacta.