Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrarea in vigoare a Noilor coduri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrarea in vigoare a Noilor coduri

Incepand cu data de 1 octombrie 2011 vor intra in vigoare noile coduri: civil si penal.
Dar procedurile (civile si penale) cand vor intra in vigoare?
Doar Codul Civil intra in vigoare la 1 octombrie. Despre cel Penal nu stim cand va intra in vigoare.