Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deducere TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deducere TVA

O firma care face transport intracomunitar ,tirul are tonaj de 33 tone,cumpara motorina atit pe bonuri fiscale cit si pe factura .Intrebare: pot sa deduc TVA de pe bonurile fiscale atit din Rominia cit si din Germania,Franta,Ungaria,Tva de pe bonurile de rovineta? Va multumesc mult
numai de pe bonurile fiscale din romania.
pentru tva achitata in alte state membre trebuie sa cereti rambursarea prin formularul 318.