avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deducere TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deducere TVA

O firma care face transport intracomunitar ,tirul are tonaj de 33 tone,cumpara motorina atit pe bonuri fiscale cit si pe factura .Intrebare: pot sa deduc TVA de pe bonurile fiscale atit din Rominia cit si din Germania,Franta,Ungaria,Tva de pe bonurile de rovineta? Va multumesc mult
Cel mai recent răspuns: xerxes , utilizator 07:08, 25 Martie 2011
numai de pe bonurile fiscale din romania.
pentru tva achitata in alte state membre trebuie sa cereti rambursarea prin formularul 318.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transport intracomunitar vio58 vio58 Sint firma platitoare de TVA prestez transport intracomunitar pentru o firma din Rominia,achizitionez combustibil si din Germania,Franta,Ungaria,platesc tot ... (vezi toată discuția)
Transporturi intracomunitare viorica bulzan viorica bulzan 1)Furnizolul fiind firma X platitoare de tva cu sediul fix in Romania orasul \" A\" adica Eu efectuez o prestatie de transport intracomunitar pentru ... (vezi toată discuția)
Leasing austria - tva miraj miraj societatea mea a luat in leasing sin Austria un tir. Se primeste in fiecare luna factura de rata leasing si factura de asigurare. As vrea sa stiu daca ... (vezi toată discuția)